Kaynayan Sütün Taşmaması İçin

Açık olarak aldığınız çiğ sütleri tüketmeden önce kaynatmanız gerekir. İçerisinde zararlı bakteriler varsa bunların yok edilmesi gerekir. Sütü bir tencereye alıp kaynatmaya başlarsınız. Her dakika tencerenin başında beklemeniz bazen olanaksızdır. Geri dönüp baktığınızda ise batmış bir ocak ve taşmış bir tencereyle karşılaşırsınız. Tencereyi de ocağı da temizlemek zordur ve bir o kadar da can sıkıcıdır. Oysa ki küçük bir tedbirle sütün taşmasını önlemeniz mümkün.

Sütü tencereye koyduıktan sonra içine küçük bir porselen tabak veya kase koyarsanız süt ne kadar kaynasa da taşmayacaktır. Bir başka yöntem ise tencerenin üstüne tahta kaşık koymaktır. Süt kaynayınca yükselmeye başlar ve tahta kaşığın olduğu yerde durur ve daha fazla dışına çıkmaz.
Kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesi Yapımı başlıklı makalemizde elma sirkesi anlatımı, elma sirkesi nasıl yapabilirim ve elma sirkesi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Steve Jobs’un Son Sözleri

  Dünayaca ünlü Apple'ın kurucularından olan Steve Jobs, iyi bir hayat yaşamıştı. Dünyanın en zenginlerinden olarak 2011 yılında ölen Jobs'un...

Kapat