Kaynayan Sütün Taşmaması İçin

Açık olarak aldığınız çiğ sütleri tüketmeden önce kaynatmanız gerekir. İçerisinde zararlı bakteriler varsa bunların yok edilmesi gerekir. Sütü bir tencereye alıp kaynatmaya başlarsınız. Her dakika tencerenin başında beklemeniz bazen olanaksızdır. Geri dönüp baktığınızda ise batmış bir ocak ve taşmış bir tencereyle karşılaşırsınız. Tencereyi de ocağı da temizlemek zordur ve bir o kadar da can sıkıcıdır. Oysa ki küçük bir tedbirle sütün taşmasını önlemeniz mümkün.

Sütü tencereye koyduıktan sonra içine küçük bir porselen tabak veya kase koyarsanız süt ne kadar kaynasa da taşmayacaktır. Bir başka yöntem ise tencerenin üstüne tahta kaşık koymaktır. Süt kaynayınca yükselmeye başlar ve tahta kaşığın olduğu yerde durur ve daha fazla dışına çıkmaz.
Kolay gelsin.

Bir önceki yazımız olan Elma Sirkesi Yapımı başlıklı makalemizde elma sirkesi anlatımı, elma sirkesi nasıl yapabilirim ve elma sirkesi nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Kilo Aldırdığı Söylenen 10 Diyet Yalanı

İşte bu zamana kadar duyduğun her diyet yalanının arkasındaki gerçekler... Kilo vermenin en iyi yolu hakkında çevrede dilden dile dolaşan,...

Kapat