Kasa Yanındaki Çikolata ve Şekerlemeler!

Süpermarketlerde alışveriş yaptıktan sonra ödemeyi yapmak için kasaya doğru gidilir. Kasada ödemeyi yaparken hemen yanınızda çeşitli çikolata ve şekerlemeler bulunur. Bazen ödeme yapabilmek için kuyrukta da beklediğiniz durumlar olur.
Bu bekleme sırasında etrafınıza bakarsınız, yakınınızdaki ürünlere bakarsınız. İşte o sırada şekerlemelerle göz göze gelirsiniz. “Haydi çekinme, al beni” der usulca.. Kimi zaman reddedersiniz kimi zamansa onları kıramaz, sepetinize atıverirsiniz bir tane..
Hele bir de çocuğunuz varsa orada beklerken “Çi-ko-la-taaa” diye krizlere giriverir. Her ebeveyn en az bir kere bu krize çözümü ürünü almakta bulur.
Bu çok iyi bir satış taktiğidir. Maalesef satış ve pazarlama uzmanları bunu çok iyi bilirler.

Dünyaca ünlü Tesco ve Lidl marketleri bu gereksiz şeker tüketimine ve özellikle çocukların şeker tüketimine karşı çıkarak kasalarının yanına bu tür ürünleri koymama kararı aldı. Sağlık açısından zararlı olan ürünlerin yerine kuru yemiş, kuru meyve gibi yiyecekleri koyacaklarını ilan ettiler.
Darısı bizim ülkemizdeki marketlerin başına!
Umarım bu çağrımıza kulak verilir..

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonu Yakınında Uyumak Kısırlık Yapıyor başlıklı makalemizde Cep Telefonu Zararlı Mı hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Tarkan Baba Mı Oluyor?

Tarkan 2016'da Pınar Dilek ile dünya evine girmişti. Megastar Tarkan, sosyal medya hesabından sorulan sorulara dayanamadı ve cevap verdi. "Bir...

Kapat