Japon Yapıştırıcısı Nasıl Çıkar?

404-502 gibi çeşitli isimlerle anılan Japon yapıştırıcıları çok kuvvetlidir. Bir şeyleri yapıştırmanız gerektiğinde etrafa dökülmemesi için önlemlerinizi mutlaka almalısınız. Döküldüğü yerden çıkması oldukça zordur. Vücudunuzun herhangi bir yerine temasından kaçınmalısınız. Bilhassa gözünüze gelmesi ciddi hasarlara neden olabilir.
Eğer yapıştırma işlemi sırasında elinize, kolunuza dökülme olduysa hemen su tutarak yıkayın. Kurumadan yıkandığında iz bırakmaz.
En çok olanlardan biri de koltuğa Japon yapıştırıcısı dökülmesidir. Koltuğunuz deriyse aşağıdaki işlemi yapmayın. Çünkü rengini soldurabilir.
Yapıştırıcının döküldüğü noktaya oje çıkarmada kullanılan asetondan dökün. Havlu kağıdı üzerine bastırın ve 1-2 dakika bekletin. Asetonun içindeki kimyasallar yapıştırıcının kimyasını bozar. Sonrasında tırnağınızla veya sert bir aletle olduğu yeri tahriş etmeden kazıyın. Çıkmasıysa aynı işlemi bir kez daha deneyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Kışlıkları Kaldırmanın Zamanı Geldi! başlıklı makalemizde dolap içi nasıl düzenlenir, kışlıkları kaldırma ve vakumlu hurç satın al hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Deodorantlar Kanserojen Mi?

Deodorantlar Kanserojen Mi? Yaz aylarının en büyük sorunlarından birisi terlemedir. Koltuk altındaki terin nerdeyse tamamı sudan oluşmaktadır. Sudan geri kalanlar...

Kapat