Hibrit Kumaş Nedir?

Teknoloji geliştikçe günlük hayatımızda evimizde kullanılan her şeyin daha işlevsel hala gelmesi mümkün oluyor. Kumaşların da eksiden sıradan olduğu düşünülürse şuanda kullanılan kumaşların da çok daha değiştiği biliniyor.

 

Hibrit kumaş nedir ? dokuma işleminde çözgü ve atkıda değişen oranlarda Karbon, Aramid, Cam elyaf gibi çeşitli liflerle birlikte dokunur. Uygulamada spesifik özelliklere uygun kumaşlar oluşturmak için farklı liflerin çok katmanlı kombinasyonları kullanılır. Hibrit kumaşın en önemli özelliği daha hafif ve kolay bozulmayacak formda yani darbelere karşı daha dirençli olmasıdır. Bunun yanı sıra farklı elyaflarla birlikte desteklenip negatif iyon yayan çeşitlerde kumaşların da üretildiği bilinmektedir. Su geçirmez özelliklerde olan çeşitleri de geliştirilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Masumlar Apartmanı Dizisindeki Nevresimler başlıklı makalemizde Masumlar Apartmanı Dizisinde Kullanılan Nevresim Çarşaflar, Masumlar Apartmanı Dizisinde Kullanılan Nevresim Takımları ve Masumlar Apartmanı Gülbenin Nevresim Takımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

escort izmir