Granit Tencereler Çizilir Mi?

Mutfakta en önemli gereçlerden biri tenceredir. Tencerelerde yeni kaplama çeşitleri çıktıkça da akıllar oldukça karışmaya başlamıştır.

Granit kaplama teflondan çok farklı değildir. Granit kaplama da teflon benzeri bir kaplama olup çizilmelere karşı biraz daha dayanıklı olması tek farkıdır. Yani granit tencere ve tavaların çizilmez olması mümkün değildir. Teflona karşı daha dayanıklı olan granit kaplama kullanılan mutfak gereçlerinde yine kullanırken dikkat edilmesi gerekenler vardır.

Granit mutfak gereçlerinde özellikle metal çatal kesinlikle kullanılmamalıdır. Kaşık kullanımı ise bazı kaplamalara zarar vermemektedir. Tavsiyemiz tahta kaşık ve silikon kaşık kullanılmasıdır.

Bazı markalar ve satıcılar granit mutfak gereçlerini satarken çizilmez olarak satabilmektedir. Buna kesinlikle inanılmamalıdır. Çizilmeyen bir kaplama henüz yapılmamıştır. Reklamlara kanmak yerine ürünü kendi imkanlarınızla araştırmalısınız ve en pahalısı en iyidir şeklinde düşünmek yerine orta fiyatta bir ürün satın almalısınız.

Bir önceki yazımız olan Şişe İçi Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde cam şişenin içi nasıl temizlenir, cam şişenin içi nasıl temizlenmeli ve şişe temizliği nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

Önceki yazıyı okuyun:
Murat Yıldırım Ve Imane Elbani Evlendi

Ünlü oyuncu Murat Yıldırım 2014 yılında yine kendisi gibi oyuncu olan Burçin Terzioğlu ile olan evliliğini noktalamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise...

Kapat