Erkeklerde Lavanta Yağına Dikkat!

Lavanta yağı kozmetik sektöründe kullanılan ürünlerden biri. Örneğin, yastığınızın kenarına damlatacağınız birkaç damla lavanta yağı kolay bir şekilde uykuya dalmanıza ve deliksiz uyumanıza yardımcı olur. Ayrıca el bileklerinizi lavanta yağıyla ovuşturmak strese karşı iyi gelecektir. Alnınıza, ensenize birkaç damla lavantayla yapacağınız masajla baş ağrılarından kurtulabilirsiniz.

Erkeklerde lavanta yağı meme büyümesi sebebi!
ABD’de yapılan bir araştırma, sabun, losyon, şampuan ve saç şekillendirme ürünlerinde kullanılan lavanta yağı ve çay ağacı yağındaki kimyasalların genç erkeklerde meme büyümesine yol açtığını ortaya koydu.

Kuzey Carolina’daki Ulusal Çevre Sağlığı Bilimleri Enstitüsü tarafından yapılan araştırmada, bir grup genç erkeğe bu yağları içeren ürünler kullandırıldı.

Kadınlarda meme büyütücü olarak kullanılabilir
Kullanım sonucu tıpta “jinekomasti” adı verilen meme büyümesi gözlemlendi. Ancak lavanta yağı ve çay ağacı yağı, kadınlar için “meme büyütücü” olduğu için tavsiye ediliyor.


Bir önceki yazımız olan Sihirli Sünger Nedir? başlıklı makalemizde sihirli sünger fiyatı satın al, sihirli sünger kullanım yerleri ve sihirli sünger nasıl kullanılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın