Düzleştirici Saça Zarar Verir Mi?

Saç düzleştirici ve maşalar ısınma ile saça şekil veren aletlerdir. Verilen bu şekil tabi ki geçici olmaktadır. Düzleştirici saça zarar verir mi sorusu da merak edilen bir sorudur.

Yüksek sıcaklık saç yapısına zarar vermektedir ve yanma olayı gerçekleşmektedir. Dikkatli kullanıldığında yani yüksek sıcaklıklarda düzleştirme veya bukle yapılmadığında çok fazla zararlı olduğu söylenemez.

Sıcaklık köke zarar vermez fakat diğer kısımdan dökülmeye sebep olabilir. Hızlı bir şekilde saçı yüksek sıcakta düzleştirmek yerine geniş bir zamanda acele etmeden çok yüksek olmayan sıcaklıklarda uygulama yapılmalıdır.

Düzleştirici ve maşalar 220 dereceye çok kısa sürede çıkmaktadır. Ayarlama yapılabiliyorsa 180 derece ve altında kullanım tercih edilmelidir. Düzleştirme işlemi kuru saça yapılmalıdır. Islak saça uygulama yapmak saça oldukça fazla hasar vermektedir. Düzeltirici seçimine de dikkat etmelisiniz, bilinen ve tercih edilen bir marka seçmeli ve ısı ayarı olan bir cihaz alınmalıdır.

Bir önceki yazımız olan Saç Dip Kapatıcı Pratik Dip Boyası başlıklı makalemizde Express Color Dip Boyası, Express Color Kullananlar ve Express Color Saç Boyası hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (1)

siz ne düşünüyorsunuz?

  • Nihan dedi ki:

    Saç, maşa gibi düzleştiricilerin elbette zararı olur. Aksi düşünülemez bile. Ben de saçlarımı fön çektiremediğim zamanlarda mutlaka düzleştirici ile düzleştiriyorum ve saçımı yıpratıyorum. Kırıklarım çok artınca kuaförüm katkısız keratin içerikli liquid keratin setini önerdi . İlk kullanımda bile farketti. Hem evde ne zaman istersem uyguluyorum hem de hemen sonuç alıyorum . daha ne isteyebilirim ki.

Önceki yazıyı okuyun:
Sakal Çekicidir!

Erkekleri kadınlardan ayıran yegane görünüm unsuru sakal ve bıyıklardır. Bir cinsiyeti diğerine çeken, biraz da kendisinde olmayanın karşısındakinde olmasından kaynaklanır....

Kapat