Düdüklü Tencere Tehlikeleri

Düdüklü tencereler hızlı yemek yapmak için mutfakta oldukça fazla kullanılmaktadır. Doğru kullanıldığı sürece düdüklü tencere tehlikeli değildir.

Düdüklü tencere normal tencere gibi çok doldurulmaz. Basınç oluşacağı için boşluk bırakılmalıdır ve max seviyesine kadar gıda koyulmalıdır. Fazla koyulması patlamaya sebep olabilir.

Düdüklü tencere susuz kullanılırsa patlamaya sebep olabilecektir. Susuz kullanılmamalıdır.

Düdüklü tencerenin kapağı ocaktan alınır alınmaz hemen açılmaz! Eğer düdüklü tencerenin havasını almadan ve tencereyi soğutmadan açmaya çalışırsanız patlayacaktır.

Düdüklü tencere patlaması durumunda kapak fırlayacak ve içindeki sıcak yemek 1.derece yanığa sebep olacaktır. Düdüklü tencere korkulacak bir mutfak gereci olmadığı gibi basite alınmamalıdır. Eğer doğru şekilde kullanılırsa düdüklü tencereler hem hızlı hem de sağlıklı  pişirme gerecidir. Besinlerin içindeki vitaminin kaybolmasını engeller. Bu nedenle dikkat etmek şartıyla gönül rahatlığıyla düdüklü tencere kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güvenilir Organik Yumurta Tavsiyesi başlıklı makalemizde bebeğime Güvenilir Organik Yumurta Tavsiyesi, ek gıda dönemi yumurta ve Güvenilir Organik Yumurta Nerede hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Stevia Şeker Otu Nedir?

Stevia bitkisinin adını bugünlerde sıkça duymaya başladık. Stevia şeker otu olarak da adlandırılan bitki Güney Amerika ülkeleri olan Paraguay ve Brezilya'da doğal...

Kapat