Doğal Ruj Yapımı

Ahmet Maranki’den doğal ruj yapımını öğrendik. Piyasadaki rujların içinde çok zararlı maddelerin bulunduğunu açıklayan Maranki kendisine ait olan tarifleri Fox Tv’de Nagehan Alçı’nın programında anlatarak uyguladı.

Bitkisel içerikli dudak koruyucunun tarifi için gereken malzemeler : tatlı badem yağı, jojoba yağı, zeytinyağı, kakao yağı, vanilya özü, balmumu ya da bulunamıyorsa vazelinden birer ölçü karıştırın. Kıvamlı olan bu karışımdan istenilen zamanlarda dudaklarınıza uygulayın. Kırmızımsı renk için bir miktar hibiskus karıştırabilirsiniz.

Ayrıca 7.3 ph üzerinde olan suları içmemiz gerektiğini de ifade etti. Sağlıklı bir insanın günde en az 1 litre su içmesini önerdi.

İstanbul’un musluklarından akan suyun piyasadaki sulardan daha sağlıklı olduğunu da ifade etti. Kendisinin de sürekli musluktan içtiğini söyledi.

Bir önceki yazımız olan Doğal Parfüm ve Deodorant Yapımı başlıklı makalemizde 31 ekim herşey dahil, hodan yağı ve Seda Sakacı Her Şey Dahil deodorant tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Alışveriş Stratejileri

Alışverişe çıkmadan önce ilk aşama planlama aşaması olmalıdır. Evden çıkmadan önce alışverişin ilk evresi başlar. Bu evrede bir bütçe belirlenmelidir....

Kapat