Czn Burak kimdir?

Henüz 26 yaşında olan ve çektiği yemek yapım, sunum videolarıyla milyonlarca takipçiye ulaşan kişi Czn Lakaplı Burak Özdemir kimdir?

24 Mart 1994 yılında Hatay’ın Yayladağı ilçesinde doğdu. Aslen Hataylı ve koç burcu. Burak Özdemir’in ailesi, dede mesleği olan kebapçılığa devam etti ve 2009’da İstanbul Aksaray’da bir lokanta açmaya karar verdi.

Czn ne demek?
Burak’ın babası eskiden tekstil işindeydi. Laleli’deki Cinzano Tekstil’in sahibiydi. Kendi ayaklarının üzerinde durmak isteyen Burak, babasının firmasının adı Cinzano’yu kısaltmaya karar verdi. Sonra herkes CZN Burak demeye başladı. 2012’den bu yana Instagram adı CZN BURAK.

Burak, şimdi İstanbul Üniversitesi’nde işletme okuyor hem de restoranlarının işletmesini yapıyor…
CZN Burak’ın “Hatay Medeniyetler Sofrası” mekanına başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere sanat ve ünlü camiasından bir çok isim de gidiyor. Merve Boluğur, Kıvanç Tatlıtuğ ve Ajda Pekkan gibi pek çok isim Hatay Medeniyetler Sofrasında Czn Burak’ın misafiri oldu.

Bir önceki yazımız olan Acun Ilıcalı'nın Yeni Sevgilisi Kim? başlıklı makalemizde Acun Ilıcalının yeni sevgilisi kaç yaşında, Acun Ilıcalının yeni sevgilisi kim ve Çağla Altunkaya kimdir kaç yaşında hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın