Çamaşır Makinesine Bulaşık Makinesi Kapsülü Koyun

Bulaşıklarımızı yıkarken en iyi deterjanları kullanmak isteriz. Son teknoloji ürünü olan bulaşık makinesi tabletleri veya kapsülleri ile en iyi temizlenmiş tabaklara, bardaklara kavuşacağımızı düşünürüz. Toz tabletlerden ziyade kapsül temizleyiciler suda daha iyi çözünür. Bu yüzden de çok yüksek sıcaklığa ihtiyaç duymadan en iyi temizliği elde edebiliriz.
Yağlı bulaşıkları tertemiz eden kapsüller neden çamaşırlarımızı da temizleyemesin? İşte çamaşır makinesine bulaşık makinesi kapsülünü ilk kim koyduysa bu düşünceyle hareket etmiş olacak ki harika bir sonuç elde etmiş.
Tül perdelerdeki grileşmeden veya lekelerden kurtulmak istiyorsanız perdeye uygun sıcaklık olan 30-40 gibi bir sıcaklıkta programı seçin ve bulaşık kapsülünü de makinenin içine atın. Dikkat! Deterjan gözüne değil makinenin içine atılacak. Deterjan olarak da sıvı bir temizleyici seçebilirsiniz. Yumuşatıcı gözüne ise elma sirkesi koyabilirsiniz. Kötü bir koku olmayacak ve perdeleriniz pırıl pırıl olacaktır.
Mutlaka deneyin!

Bir önceki yazımız olan Çamaşır Makinesine Aspirin Atın başlıklı makalemizde aspirinin temizlikte kullanımı, Çamaşır Makinesine Aspirin Atılır mı ve Çamaşır Makinesine Aspirin Atınca ne olur hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (1)

siz ne düşünüyorsunuz?

  • Petek dedi ki:

    Kötü bir öneri bu. Temizliğe gelen kadın makineme tablet atmış. Çamaşırlara yapışmış olarak buldum.

Önceki yazıyı okuyun:
Elma Sirkesi Mucizesi!

Elma sirkesi öyle faydalı ki her evde mutlaka bulunması gereken ihtiyaçlardan. Öyle ki Antik Yunanda doktor olan Hipokrat, bazı tıbbi...

Kapat