Bulaşık Makinesi Temizliği

Kalabalık ailelerde her gün, kişi sayısıyla paralel olarak iki günde bir veya üç günde bir kullanılan bulaşık makineleri de bir süre sonra kirlenir. İçindeki kirli, yağlı bulaşıkları temizleyen makineler bir yandan kendilerini kirletiyorlar. Bu yüzden bulaşık makinelerini de belirli aralıklarla temizlemek gerekir.

Bulaşık makinesini temizleme amacıyla satılan “bulaşık makinesi temizleyici” adıyla satılan ürünler bulunuyor. Paketin üzerinde ayda bir kez kullanılması gerektiği söylense de makineyi her gün kullanmıyorsanız 3 ayda bir veya 6 ayda bir temizlemek de yeterli olacaktır.

Makinenin kirlendiği nasıl anlaşılır? Kirli makineyi gözle de anlayabilirsiniz.Baktığınızda makinenin tabanında siyah siyah noktaların oluştuğunu ve içi boş olsa da kötü koktuğunu göreceksiniz. O zaman temizleme zamanı gelmiş demektir.

Pril markasının yeni çıkardığı temizleyici küçük bir pakette satılıyor ve diğer ürün olan Calgon ya da Finish’e göre daha ucuz. Pril a101 marketlerinde 5 TL’ye satılıyor. Küçük kırmızı kutuyu ters çevirip makinenin çatal kaşık bölümüne asıyorsunuz. Makinenin 65-75 derecelik olan programını açıp çalıştırıyorsunuz. Sonuca inanamayacaksınız. Makinenin içi parlamış ve mis gibi çıkıyor. Mutlaka deneyin.

Bir önceki yazımız olan Doğalgazsız Çalışan Kombi Gündemde başlıklı makalemizde doğalgazsız kombi, hidrojenle çalışan kombi ve suyla çalışan kombi hakkında bilgiler verilmektedir.

   

Yorumlar (0)

siz ne düşünüyorsunuz?

Önceki yazıyı okuyun:
Saçlara Çam Yağı Etkisi

Saç dökülmesinden şikayet edenler, saç diplerinde kaşınma olanlar, kepeklenme sorunu yaşayanlar ve yağlı saçlarından şikayet edenler için uzmanlar çam yağını...

Kapat