Brezilya Cevizinin Faydaları

Son dönemin en popüler kuru yemişlerinden olan Brezilya cevizi ilk defa duyanlarda merak uyandırıyor. İçinde bol miktarda vitamin bulunduran Brezilya cevizi bir meyvenin içinden çıkıyor.
Bu kuru yemiş E ve B vitamini bakımından oldukça zengin. Aynı zamanda kalsiyum, çinko ve vücut açısından sağlıklı olan doymamış yağları bünyesinde bulunduruyor.

Brezilya cevizinin faydaları nelerdir?
Selenyum, çok önemli bir mineraldir ve güçlü antioksidan özelliği vardır. Günde 5-6 tane yenmesi tavsiye edilir. Vücudu zinde tutar.
Brezilya cevizi sinirleri koruyarak beyni güçlendirir. Ayrıca anksiyete, depresyon gibi ruhsal sıkıntılara karşı da yararlıdır.
Erkeklerde sperm sayısını ve kalitesini artırır. Kadınlarda doğurganlığa katkı sağlar. Çocuk sahibi olmak isteyenlerin tüketmesinde fayda vardır.

Kanserle savaşıyor
Amerika Ulusal Kanser Enstitüsü’nün araştırmasına göre, Brezilya cevizi içerdiği besinlerle kanser riskini azaltan gıdalardan bir tanesi.
Ayrıca kolestrolu dengelemeye yardımcı oluyor.

Bir önceki yazımız olan Ahmet Kural'ın Cezası Belli Oldu başlıklı makalemizde Ahmet Kuralın aldığı ceza hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın