Bembeyaz Çamaşırlar İçin Ne Yapmalı?

Beyaz çamaşırların, ilk günkü gibi bembeyaz görünmesini herkes ister. Ancak beyaz çamaşırlar, yıkandıkça sararmaya veya grileşmeye başlar. Yen, alınan beyaz kıyafetlerin renklerinin değişmemesi için, öncelikle renklilerle birlikte yıkanmamasına dikkat edilmelidir. Renklilerle birlikte yıkanan beyaz kıyafetlerin, sonrasında eski haline geri dönmeleri zor olur.

Beyaz çamaşırlar nasıl beyazlatılır?
Beyaz çamaşırlar, beyazlar için özel olan deterjanlarla yıkanmalıdır. Çamaşır sodası ile beyazları daha da beyaz yapmak mümkündür.

Çamaşır sodası çamaşırları beyazlatır mı?
Çok kirli olan veya uzun süre yıkanmamış olan beyazları yıkarken çamaşır sodasından faydalanılabilir. Tuza benzeyen sodayı deterjancılardan bulabilirsiniz. Zaman zaman A101 ve BİM gibi marketlerde de satılıyor.
Tül veya yorgan gibi kirlileri 1 gece sodalı suda beklettikten sonra yıkayabilirsiniz.
Çamaşır makinesinin deterjan gözüne koyacağınız soda ile beyazlarınızı bir kez ön yıkama yaptıktan sonra ikinci yıkamada normal deterjan kullanabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Çamaşır Suyu Bitkileri Öldürür Mü? başlıklı makalemizde çamaşır suyu bitkiler için zararlı mıdır, çamaşır suyu bitkilere zarar verir mi ve çamaşır suyu bitkileri öldürür mü hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın