BB Krem CC Krem Nedir?

Şimdi kozmetikçilerde farklı isimlerde kremler görüyoruz. Öncelikle BB ismiyle satılan kremleri gördük. Daha onu çözemeden CC isimli kremler ortaya çıktı. Bizim de kafamız karıştı. Hangisini almalı neden almalı bilemedik. Bu yüzden konuyu araştırdık. Artık ne işe yaradığını ve hangisini tercih etmemiz gerektiğini biliyoruz. Bu kremler fondotenlerin pabucunu dama atacak.

BB krem, “Blemish Balm” (Leke Örtücü) ve Beauty Balm (Güzellik kremi) anlamına geliyor. CC krem ise (Colour Control ve Color-Correcting) anlamında. CC krem renk kontrolü için üretilmiş. Kızarıklar, ton farkları, solukluğu kapatmak amacında.

BB krem, ciltte tonlama yapmak, yani kusur ve lekeleri düzeltmek, cildi nemlendirip aydınlatmaya çalışıyor. Aynı zamanda güneşten de koruyor. BB kremler, fondötenler gibi sürdükten sonra kurumuyor, topaklanmıyor, mimik çizgilerine dolmuyor; gün boyu kusurları kapatan, cilt tonunu aydınlatan yumuşacık bir kadifemsi yüzey olarak teni kaplıyor.

CC krem,  BB’den daha besleyici, daha kapatıcı ve çok daha ince yapıda üretilmiş. CC krem aslında BB kremin daha yeni ve geliştirilmiş hali. BB kreme göre daha hafif ve yumuşak bir his veriyor. BB’ye göre daha az yağlı bir içeriğe sahip ve mat bir görünüm sağlıyor.

Cilt tipinize göre size en uygun kremi seçin ve onu kullanın. Açıkçası CC kremler varken gidip de fondoten almak tarihe karışacak gibi görünüyor.. Sevgilerle..

Bir önceki yazımız olan Sürekli Bozulan Oje Derdine Son! başlıklı makalemizde Sally Hansen Salon Effects, Sally Hansen Salon Effects Bant ve Tırnak Oje Bandı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın